Camişerif Mah., 5232 Sk., Buğdaycı İşhanı, Kat: 2, No : 11, Mersin, Türkiye
0324 238 04 38
info@meypal.com.tr

Organik

Meypal

1992 yılından bu yana organik tohum gereksinimlerinin tamamını karşılamak adına, tüm Avrupalı belgelendirme kurumlarınca tanınan geniş bir yelpazede organik üretilen sebze tohumları su-nabilmek amacıyla, gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaktayız. Hâlihazırda ürün çeşitliliğimizi genişletme yönünde çalışmalarımızı dur durak bilmeksizin sürdürmekteyiz.

Özel İhtimam
Meypal’da bizler organik tarımın özel bir önem gösterilmeye değer bir konu olduğunu düşünmekteyiz.

Unutulmamalıdır ki organik üretim, iyi dayanımlılık gerektirirken, diğer tüketici tercihleri ile beraber değerlendirildiğinde belirli bir çeşitliliği şart koşmaktadır. Bu sebeple tohum ıslahçılarımız, program-larında bu alıcı kitlesinin özel isteklerini dikkate alan bir yol izlemektedirler. Sadece organik ürün üretimine tahsis edilmiş, demo tarlalarımız ve seralarımız Güvenilir Tohum En ince ayrıntısına kadar test edilen yüksek kaliteli sebze tohumlarımız, profesyonel organik yetiştiricilere yönelik olarak, en yeni gelişmeler ışığında zararlılara ve hastalıklara karşı dirençli, sağlam, leziz ve uzun raf ömür-lü seçenekler sunmaktadır. Bu bizi, organik çeşitliliğimizin en uygun üretim kanalı ile meydana geldiği yönünde ve ürüne katkı sağlayacağı hususunda ikna etmektedir.Meypal olarak, uluslararası mevzuata harfiyen tabi olduğumuzu ve –ihtiyaç duyulduğunda– yetiştirme programlarımızı da yeni yönetmeliğe uyumlu bir hale getirmekte olduğumuzu beyan etmekteyiz.

Geniş Yelpazemiz
Organik metod ile üretilen tohum çeşitliliğimiz marul, domates, hıyar, ka-vun, hindiba ve biber tohumlarından oluşmaktadır. Meypal bu hususta, bu geniş ürün yelpazesini daha da genişletme doğrultusunda ciddi bir çalışma programı yürütmektedir.

Meypal, aşağıda adı geçmekte olan ürün gruplarında, kimyasal süreçten arındırılmış geniş bir tohum çeşitliliği sunmaktadır:

Havuç      Marul    Ispanak    Domates
Kereviz Lahana Karnabahar
Endivyen Hıyar Patlıcan
Marul Alabaş Pırasa
Anaç Kavun Biber

Sebzeler hasat edildikten kısa bir süre sonra, muntazam şekilde muhafaza edilerek , doğanın zenginliği çok iyi bir şekilde koruna-bilmektedir. Dondurulmuş, kutulanmış veya kurutulmuş sebzeler, çeşitli, hazırlanması kolay ve sağlıklı bir öğüne makul bir fiyatla erişimi mümkün hale getirmektedir. Rijk Zwaan, işte tam da bu sebepten bu endüstriyi, doğru çeşitlerle desteklemektedir.

Belirli Özellikler

Sebze endüstrisi %100 açık tarla ürün-leri kullanmaktadır. Çeşitlerimizin en önemli özellikleri, hastalıklara dayanımı güçlü, farklı tarla koşullarına kolay uyum sağlayabilen yüksek kalitede ürünlerden oluşmasıdır.

Yüksek verimli bir ürün, şiddetli hava şartlarına karşı dirençli, uzun bir hasat periyoduna sahip, farklı tarla koşullarına uyum sağlayabilen ve ayrıca hasat sonrası da uzun raf ömrü imkanı sağlayan üründür. Bunlara ilaveten, ürünün mekanik hasada uygun hale getirilmesi ve ürünün iç kalitesi-nin iyi olması da gün geçtikçe daha önemli hale gelmektedir.

İş Ortaklarımız ve Beraber Çalış-ma Sistemimiz
Endüstriyel sebzeler, perakende pazarları, gıda hizmet ve endüstrisi için önemli bir kalemdir. Güçlü gıda tedarikçileri ile yakın temas halinde olarak, ıslah programlarımızı doğru seçenekler üzerinde yürütmeye özen gösteriyoruz. Ayrıca Meypal olarak, özellikle de organik üretime özel bir önem vermekteyiz.

Büyüyen Çeşitliliğimiz
Mevcut endüstriyel çeşitlerimiz aşağıda adı geçen ürünlerden oluşmaktadır:

Havuç      Marul    Ispanak    Domates
Kereviz Lahana Karnabahar
Endivyen Hıyar Patlıcan
Marul Alabaş Pırasa
Anaç Kavun Biber

Meypal olarak amacımız, ürün yelpazem-izi her hâlükârda daha çok sebze çeşidi ile zenginleştirmektir. Dahası, kullanım imkânlarımızı da her daim arttırmak arzusundayız. İş ortaklarımız ile birlikte işleme sonrasında, tüketicilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan ürünü aramaktayız.