Camişerif Mah., 5232 Sk., Buğdaycı İşhanı, Kat: 2, No : 11, Mersin, Türkiye
0324 238 04 38
info@meypal.com.tr

.

Meypal

Gıda Endüstrisinde Kurumsal Şirket ..

1945 yılında yaş sebze meyve üretimine başlayan firmamız yaklaşık 70 yılık tecrübesiyle üretimini ve ürün kalitesini arttırarak faaliyetlerini 3 kuşaktır aile şirketi olarak sürdürmektedir.
1980’li yıllarda iç piyasada göstermiş olduğu başarısını ihracat vasfıyla başta Ortadoğu ve Balkan ülkeleri olmak üzere 1990’lı yıllardan itibaren bu ağı Rusya ve Avrupa ülkelerine kadar genişleterek 2000’li yılların başlarında deneyimli iş kadrosuyla birlikte ülkemizin dört bir yanından yılın 12 ayı ihracat faaliyetlerini sürdüren bir firmadır.
2000’li yıllarda globalleşen ekonominin etkisiyle birlikte firmamız yönünü ve yatırımlarını başta İngiltere olmak üzere Avrupa’ya çevirmiştir. 2012 yılında Londra (Stand 63, New Spitalfields Market, 1 Sherrin Road, Leyton, London, E10 5SH)’da ve Türkiye’de bulunan Meypal Tarım unvanıyla günümüzde de ihracat sıfatıyla çalışmalarını sürdüren ortak bir firma kurularak sektörde daha sağlam adımlarla kendini göstermektedir.
Türkiye Meypal olarak faaliyetlerimizi devamlı bir şekilde Mersin, Antalya, Denizli, Manisa ve Bursa gibi belirli şehirlerde bulunan anlaşmalı olduğumuz tesislerde kendi ürünlerimizi Avrupa standartlarına uygun bir şekilde paketleyerek, uzman lojistik firmalarımızla birlikte soğuk zinciri koruyarak ürünlerin dalından koparılmış gibi ilk günkü tazelikleriyle kara, hava, deniz yoluyla taşınarak Avrupalı müşterilerimizin sofralarına ulaştırmaktayız. İngiltere Meypal olarak ise Türkiye’den başladığımız ithalat serüvenimizi daha sonraları Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya’ya kadar genişleterek ithalat faaliyetlerini son hızla devam ettirip kendi bünyesinde gelişen dağıtım ağıyla Birleşik Krallığın her noktasına hizmet vermekteyiz.
Kurulduğumuz tarihten itibaren firmamız sektörde sürekliliği sağlayıp, faaliyet alanı içerisinde daha kaliteli hizmet vermeyi amaç edinerek yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Firmamız gelişip büyüdükçe ülkemize ekonomik alanda katkı sağlayarak öncelik olarak istihdam oluşturmayı hedeflemektedir. İhraç ettiğimiz her ürünün ülkemizi temsil ettiğini düşünerek ürünlerimizin yüksek kalite ve standartlarda olmasına özen göstermekteyiz. Bu bilinçle alanında deneyimli işçi kadromuzla birlikte firmamız, teknolojik ve sektördeki gelişmeleri takip ederek sürekli kendini yenilemekte ve daha bilinçli hareket etmektedir. Hedeflerimizi yüksek tutarak daima çalışmaya, üretmeye ve taşımaya devam etmekteyiz.