Camişerif Mah., 5232 Sk., Buğdaycı İşhanı, Kat: 2, No : 11, Mersin, Türkiye
0324 238 04 38
info@meypal.com.tr

Ufo Şeftali

Meypal

Şeftali 

Meypal, her yıl geliştirilmiş özelliklere sahip, geniş bir yelpazede ürün çeşitliliğini siz değerli tüketicilerine sunmak- tadır. Bu çeşitlilik kalite, tat, verimlilik, zararlılara ve hastalıklara karşı dayanımı da içerecek şekilde en yüksek gereksinimi karşılayacak niteliktedir. Hedefimiz ürün paletimizi her açıdan sürekli olarak geliştirmek ve çeşitlendirmektir.

Şeftali

FLODASUN
Ağacı yarı dik ve kuvvetli gelişir.akdeniz bölgesinde Mayıs ayının 3. haftasında olgunlaşır. Ortalama meyve ağırlığı 120 gr.dır. meyve eti sarı renkte çekirdek ete bağlı, ağaç verimi çok iyidir. Kış soğuklama isteği 250 saattir.Akdeniz bölgesi sahil şeridine tavsiye edil,ir. Kendine verimli bir çeşittir.

EARLY AMBER
Ağacı yaygın ve kuvvetli gelişir. Akdeniz bölgesinde Mayıs ayının 4. haftasında olgunlaşır. Ortalama meyve ağırlığı 150 gr. dır. Meyve eti sarı renkte, çekirdek ete bağlı ağaç verimi çok iyidir. Kış soğuklama isteği 150 saattir. Akdeniz bölgesi sahil şeridine tavsiye edilir. Kendine verimlidir.

SPRİNGTİME
Ağacı yarı dik ve orta kuvvette gelişir,verimlidir. Rethaven çeşidinden 34 gün önce olgunlaşır. Meyvesi basık ortalama ağırlığı 90 gr. dır. Meyve sarı zemin üzerine bir tarafı kırmızıdır. Meyve eti beyaz sulu, lifli çekirdek ete bağlıdır. Kış soğuklama isteği 650 saattir. Sahil şeridi dışındaki Akdeniz bölgesi için tavsiye edilir. Kendine verimlidir.

PRECOCİSSİMA
Ağacı dik ve çok kuvvetli gelişir, verimlidir. Rethaven çeşidinden 32 gün önce olgunlaşır. Meyvesi basık, ortalama ağırlığı 100 gr.dır.meyve yeşilimsi sarı zemin üzerine koyu kırmızı renktedir. Meyve eti yeşilsi beyaz, orta derecede sulu, az ekşi, çekirdek ete bağlıdır.Ege, Marmara, Kuzey geçit ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için tavsiye edilir. Kendine verimlidir.

EARLY RED
Ağacı yaygın ve çok kuvvetli gelişir, oldukça verimlidir. Rethaven çeşidinden 25 gün önce olgunlaşır. Meyve basık, ortalama ağırlığı 125 gr. dır.meyve sarı zemin üzerine koyu kırmızı renktedir. Meyve eti sarı ince dokulu ,tatlı, lezzetli ü, çekirdek ete bağlıdır. Kış soğuklama isteği 850 saattir. Ege ,Marmara, Kuzey geçit, Güney Doğu Anadolu ve Akdeniz’in iç kesimlerine tavsiye edilir. Kendine verimlidir.

BLAZİNG GOLD
Ağacı yaygın ve kuvvetli gelişir, verimlidir. Rethaven çeşidinden 20 gün önce olgunlaşır. Meyve basık, ortalama ağırlığı 143 gr. meyvesi koyu sarı zemin üzerine akıtmalı kırmızı renkte, meyve eti sarı, ince dokulu, tatlı, aromalı, çekirdek ete bağlıdır. Marmara ve Kuzey geçit bölgelerine tavsiye edilir. Kendine verimlidir.

MERRİLL GEM FREE
Ağacı yarı dik ve kuvvetli gelişir. Verimlidir. Rethaven çeşidinden 15 gün önce olgunlaşır. Meyve basık ortalama ağırlığı 197 gr.dır. meyvesi koyu sarı zemin üzerine akıtmalı koyu kırmızı renkte meyve eti sarı orta derecede sulu, ince dokulu aromalı, çekirdek ete bağlıdır. İlk bahar geç donlarına dayanıklıdır. Marmara ve Kuzey bölgelerine tavsiye edilir. Kendine verimlidir.

CARDİNAL
Ağacı yarı dik ve kuvvetli gelişir., verimlidir. Rethaven den 15 gün önce olgunlaşır. meyve basık, ortalama ağırlığı 161 gr. meyvesi koyu sarı zemin üzerine sıvama kırmızı renkte meyve eti sarı ince dokulu orta derecede sulu, tatlı, çekirdek ete bağlıdır. İkiz meyve yapma eğilimindedir. Kış soğuklama isteği 950 saattir. Ege ve Güney Doğu Anadolu ve Akdeniz’in geçit bölgelerine tavsiye edilir. Kendine verimlidir.

DİXİRED
Ağacı yaygın ve kuvvetli gelişir, verimlidir. Rethaven çeşidinden 12 gün önce olgunlaşır. Şekli basık ortalama ağırlığı 175 gr. dır. Meyvesi koyu sarı üzerine akıtmalı kırmızı renkte meyve eti sarı, az lifli, orta derecede sulu, tatlı, çekirdek ete bağlıdır. Kış soğuklama isteği 1000 saattir. Yetiştiriciliği Ege, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz’in geçit bölgeleri için tavsiye edilir. Kendine verimlidir

“STARKİNG DELİCİOUS
Ağacı yarı dik ve kuvvetli gelişir,çok verimlidir.Redhaven çeşidinden 11 gün önce olgunlaşır.meyve yuvarlak hafif uzunca ağırlığı 184 gr. meyvesi sarımsı yeşil zemin üzerine parçalı açık kırmızı, meyve eti sarı, orta derecede sulu, tatlı çekirdek ete bağlıdır.Soğuklama isteği 850 saattir.Ege Marmara kuzey ve Güney geçit ,Güneydoğu Anadolu bölgesi için tavsiye edilir Kendine verimlidir.

CORONET
Ağacı yarı dik ve çok kuvvetli gelişir,verimlidir.Redhaven çeşidinden 4 gün önce olgunlaşır.meyve yuvarlak ortalama 156 gr meyvesi ince dokulu ,sarı zemin üzerine sıvama açık kırmızı renkte meyve eti sarı, sulu ,az ekşi aromalı,çekirdek etten oldukça ayrı nakliyeye dayanıklıdır.Kış soğuklama isteği 750 saattir. Marmara ve kuzey geçit bölgeleri için tavsiye edilir, kendine verimlidir.

REDHAVEN (R-1)
(Bölgemizde mahalli ismi polis şeftalisi ) Ağacı yarı dik ve kuvvetli gelişir,çok verimlidir.Yalova da temmuz ortalarında olgunlaşır.Meyve yuvarlak ortalama ağırlığı 185 gr. Meyve sarı zemin üzerine akıtmalı koyu kırmızı renkte meyve eti sarı ince dokulu , tatlı, aromalı,çekirdek etten oldukça ayrı ve nakliyeye dayanıklıdır.Kış soğuklama isteği 950 saattir.Ege Marmara Kuzey ve güney geçit ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için tavsiye edilir Kendine verimlidir.

WASHINGTON
Ağacı yaygın ve kuvvetli gelişir.çok verimlidir. Rethavenden 7 gün sonra olgunlaşır. Meyve yuvarlak ortalama ağırlık 208 gr. meyve sarı zemin üzerine akıtmalı koyu kırmızı renkte, meyve eti sarı, sulu ,ince dokulu ,tatlı, aramalı, çekirdek etten ayrı vesoğuklara dayanıklıdır. Kış soğuklama isteği 950 saattir. Marmara ve kuzey geçit bölgelerine tavsiye edilir, kendine verimlidir.